Kolejną propozycją wyjazdową Klubu Miłośników Teatru, Opery i Muzyki będzie "Sen nocy letniej", balet w dwóch aktach według Williama Shakespeare'a, którego twórcą jest pochodzący z Mediolanu choreograf Giorgio Madia.

Twórczość Szekspira była niejednokrotnie źródłem inspiracji kompozytorów. Snem nocy letniej zachwycił się 17-letni Mendelssohn do tego stopnia, iż stworzył swoją sławną Uwerturę koncertową do szekspirowskiej komedii, a kilkanaście lat później, na zamówienie króla pruskiego, muzykę do całego dzieła, w tym tak rozpoznawalne części jak Scherzo czy Marsz weselny. Melodyjna, lekka, liryczna, romantycznie nastrojowa, z mocno zaznaczoną fantastyką muzyka Mendelssohna stała się z kolei natchnieniem dla choreografów. „Sen nocy letniej” miał wiele wersji baletowych, ich twórcami byli tak sławni jak: M. Petipa, M. Fokin czy G. Balanchine. W Polsce mogliśmy zobaczyć balet Johna Neumeiera, stworzony dla Staatsoper w Hamburgu (1977), który wystawił w 2013 r. Polski Balet Narodowy.
Twórcą „Snu nocy letniej” na scenie krakowskiej jest włoski choreograf Giorgio Madia.

Opera Krakowska –  Duża Scena
26.10.2019 - godzina: 18:30

Do dyspozycji mamy ostatnie dostępne bilety:
108 zł – Loża Marszałkowska, 76 zł - Parter.

Opłatę za bilety na powyższe wydarzenie, należy uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 20 września przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28, 39-200 Dębica

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.00, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.