W Roku Moniuszkowskim nie może nas zabraknąć na przedstawieniu operowym największego dzieła tego wybitnego kompozytora, twórcy polskiej opery narodowej. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Opery Krakowskiej, gdzie obejrzymy najdoskonalsze chyba dzieło Stanisława Moniuszki - „Straszny dwór”.

Premierowe wykonanie słynnej opery odbyło się w Warszawie we wrześniu 1865 roku i nic dziwnego, że ta opera będąca syntezą staropolskiej kultury, przywołująca temat świetności XVIII-wiecznej Polski wywołała wtedy prawdziwą manifestację patriotyczną wśród zgromadzonej publiczności. Moniuszko sięgnął bowiem, nie tylko po rytmy charakterystyczne dla polskich tańców, ale również po szereg innych środków muzycznych. W ariach i chórach pobrzmiewają więc nawiązania zarówno do rodzimego folkloru, jak i do lirycznych tradycji romantycznej pieśni. Zachęcamy do rezerwacji miejsc na to wyjątkowe widowisko muzyczne.

Opera Krakowska - Duża Scena
17.11.2019 – godzina:  18:30

Cena biletów – 76 zł.

Opłatę za bilety na powyższe wydarzenie, należy uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 10 października przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28, 39-200 Dębica

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.30, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.