Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Zespół Taneczny FAME-iki działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy zdobył wyróżnienia na przeglądach w Mielcu i Krośnie.

28 listopada br. w Mielcu odbył się XIII Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik”. Organizatorem imprezy było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Jury po obejrzeniu 20 prezentacji w I kategorii wiekowej  form różnych postanowiło nagrodzić zespół FAME-iki  wyróżnieniem za show i układ „Świat dżungli – król rządzi”. Jury młodzieżowe wraz z organizatorami  przyznało także szczególną nagrodę za osobowość sceniczną dla najmłodszej tancerki Przeglądu  4-letniej Antosi  Słowińskiej z Zespołu FAME –iki.

Tydzień później tj. 5 grudnia br. zespół wziął udział w Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie. XXII edycja Międzywojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych odbyła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Po obejrzeniu 15 występów scenicznych w kategorii 7-11 lat jury przyznało wyróżnienie dla zespołu FAME-iki. Główną nagrodę dębickim tancerzom przyznało jury młodzieżowe.

Zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, a p. Iwona Cieśla- instruktor po rocznej przerwie wznowiła działanie grupy FAME-iki i dzisiaj wspólne taneczne kroki stawiają od października br. w DK Śnieżka. W zespole tańczą: Martyna Bąk, Julia Dobrowolska, Amelia Grzyb, Julita Grzyb, Aleksandra Kędzior, Emilia Kłósek, Hanna Krawiec, Oliwia Krupa, Aleksandra Ligęska, Aleksandra Lula, Karolina Machowska, Emilia Machota, Weronika Nicoś, Izabela Osak, Tatiana Pociask, Klaudia Skóra, Gabriela Szumańska, Wiktoria Szumańska, Anna Szelest, Aleksandra Szewczyk, Martyna Sztorc, Kornelia Wilk, Julia Zielińska, Aleksandra Zielińska, Anna Krystor, Karolina Jachym, Oliwia Jaśkiewicz, Martyna Busz i Antonina Słowińska.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia, w swoich pierwszych konkursach po 2 miesiącach ćwiczeń tancerze zdobyli 2 wyróżnienia i zdecydowanie mają ochotę na więcej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fot. www.kultura.mielec.pl