Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
KMTOiM: Sekretne życie Friedmanów
Środa, 11. Kwiecień 2018, 19:00
Odsłon : 459

 

 

Nowy język teatralny i nowa estetyka. Niecodzienna podróż w kameralnej  - zaledwie trzydziestoosobowej grupie. We  wszystkich przestrzeniach Stolarni wciąż toczy się prawdziwa historia, która nie znalazła swojego ostatecznego rozwiązania. "Sekretne życie Friedmanów" -  to spektakl inspirowany nominowanym do Oskara filmem Andrew Jareckiego "Capturing the Friedmans".

Casus Friedmanów - pomimo swej amerykańskości - przekracza ciasne ramy kulturowe, pozwala odkryć mityczną tkankę tej historii i godną Sofoklesa tragiczność losów jej bohaterów. Suma składających się na nią elementów - przekroczenie tabu, wina jednostki, sąd, rozłam wewnątrz rodziny, konsolidacja społeczności przeciwko winowajcom, ofiara składana przez winowajcę dla jego syna - stanowi o jej teatralności i ponadkulturowości. Teatr staje się medium, które ma szansę wydobyć z tej historii to, co w filmie siłą rzeczy musiało pozostać stłumione. To, że odbywa się to 6900 km od miejsca prawdziwych zdarzeń, tylko wzmacniać będzie uniwersalność przekazu.

Warto podkreślić, iż spektakl zdobył szereg nagród:
Grand Prix X edycji Festiwalu BOSKA KOMEDIA 2017,
Nagroda Publiczności na 4. Festiwalu Nowego Teatru – 56. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych 2017,
Małgorzata Kochan – najlepsza drugoplanowa rola żeńska na Festiwalu „Boska Komedia” w 2017r oraz LUDWIK dla najlepszej krakowskiej aktorki 2016r.,
Piotr Pilitowski – najlepsza rola męska na Festiwalu „Boska Komedia” w 2017.

Teatr Ludowy w Krakowie – Scena Stolarnia
11.04.2018 – godz. 19.00

Cena biletów: normalny – 45 zł, ulgowy – 35 zł.

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 16.45, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.
Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

 

 

Miejsce Teatr Ludowy w Krakowie
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech