Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Wystawa: Beata Bigaj - malarstwo
Piątek, 13. Kwiecień 2018, 19:00
Odsłon : 421

 

 

Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Beaty Bigaj zatytułowanej „Dzień początku i dzień końca”. Wernisaż odbędzie się 13 kwietnia o godz.19. Prace będzie można zobaczyć do 6 maja.

Beata Bigaj
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w Pracowni Litografii w 1997 r.). W 2012 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracuje w Akademii Ignatianum w Krakowie, w której kieruje Katedrą Estetyki i Wiedzy o Sztuce.

Zajmuje się malarstwem i grafiką. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Jej obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Frissiras Museum w Atenach.

Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Focus-Europa. Współtworzyła Stowarzyszenie Artystów Kontrapost.
Stypendystka fundacji The Elizabeth Greenshields Foundation (1994 r.). Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska w 2008 roku oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017 roku.

Miejsce Galeria Sztuki, ul. Akademicka 8
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech