Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Wystawa: Jacek Sroka – obrazy, grafiki, rysunki
Piątek, 11. Maj 2018, 19:00
Odsłon : 367

 

 

Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy: Jacek Sroka – obrazy, grafiki, rysunki. Wernisaż odbędzie się 11 maja br., o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 10 czerwca.

Jacek Sroka urodził się w 1957 roku. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Mieczysława Wejmana i prof. Witolda Skulicza. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową i rysunkiem.
Prezentował swoje obrazy i grafiki na 120 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą oraz kilkuset pokazach zbiorowych. Wielką retrospektywę twórczości artysty zorganizowało Muzeum Narodowe w Krakowie w 2008 roku.

Prace Sroki znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce (m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Górnośląskie, Bytom; Muzeum Sztuki Współczesnej, Radom, Biblioteka Jagiellońska, Zbiory Graficzne PAU) i w świecie (m.in. Metropolitan Museum, Nowy Jork; Graphishe Sammlung Albertina, Wiedeń; National Gallery of Art, Waszyngton; Musee Savoisien, Chambery; Cabinet des Estampes, Bibliotheque National de France, Paryż; Utsunomiya Museum of Art, Utsunomiya; Museu Oscar Niemeyer, Kurytyba) oraz licznych kolekcjach prywatnych.

Artysta został wyróżniony na Biennale Grafiki w Mulhouse (1984), na Międzynarodowej Wystawie Miniatur w Toronto (1986), na Biennale Grafiki w Vaasa (1987,) Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie (1994). Jest też laureatem wielu nagród, m.in. Grand Prix na Biennale Grafiki w Seulu (1988), Nagrody Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza, przyznawanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków (2001).

 

Miejsce Galeria Sztuki, ul. Akademicka 8