Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Dni Dębicy 2018
Sobota, 26. Maj 2018, 16:00
Do Niedziela, 27. Maj 2018
Odsłon : 715

 

 

Burmistrz miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają dębiczan do wspólnej zabawy podczas święta miasta, które w tym roku będzie miało szczególny charakter, obchodzimy bowiem Jubileusz 660-lecia nadania praw miejskich. Głównymi gwiazdami Dni Dębicy, zaplanowanymi w ostatni weekend maja, będą Michał Szpak z zespołem i grupa Kombii. Zagrają też: Kapela Pieczarki, Kapela Hanki Wójciak oraz Mateusz Mijal z zespołem.

Cykl imprez na dębickim Rynku rozpocznie w sobotnie popołudnie interaktywne show dla dzieci i całych rodzin zatytułowane „Zuza i Bimbek Show”, przygotowane przez Studio Fama. Będzie to program łączący dynamiczne piosenki, wesoły dialog z widzami, fantastyczne konkursy, taniec i niespodzianki.

Święto miasta to dobra okazja do prezentacji i promocji dębickich artystów. W tym roku na estradzie będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć reprezentantów Szkoły Muzyki Rozrywkowej.

Oficjalne otwarcie Dni Dębicy przez burmistrza miasta zaplanowano na godz.18.10, wtedy też zostaną wręczone „Żagle Kultury” - nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, lub za całokształt działalności.

Po części oficjalnej na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznej nagrody – Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. W folklorystycznym programie „Skarby polskiej kultury” wystąpi także Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”.

Na ludową nutę, ale z rockowym zacięciem zagrają kolejni artyści – niezwykle żywiołowi górale z Żywiecczyzny - Kapela Pieczarki. Głównym atutem zespołu jest skoczne, bardzo rytmiczne granie. Dużą popularność przyniósł Kapeli występ na Przystanku Woodstock, gdzie okrzyknięto ich sensacją festiwalu.

Gwiazdą wieczoru będzie niezwykle utalentowany i charyzmatyczny wokalista, jeden z najlepszych głosów w Polsce - Michał Szpak. Artysta ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Utworem „Color of Your Life” zachwycił Europę podczas konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert Michała Szpaka, który wystąpi wraz z zespołem, to przekrój przez jego największe przeboje, uzupełniony wyjątkową oprawą wizualną i przepełniony muzycznymi emocjami.

Drugi dzień Święta Miasta zainauguruje o godz. 10.30 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Jadwigi, z udziałem władz miasta i reprezentacji szkół podstawowych. Po mszy uczestnicy nabożeństwa przejdą na Rynek w barwnym Jubileuszowym Korowodzie, towarzyszyć im będzie Miejska Orkiestra Dęta.

Na Rynku Miejska Orkiestra Dęta wystąpi z okolicznościowym programem, zaprezentują się także uczniowie szkół podstawowych. Po prezentacjach i przerwie technicznej związanej z próbami zespołów kontynuować będziemy zabawę.

Tego dnia zaplanowaliśmy kolejny blok artystyczny dla najmłodszych – bardzo wesoły i energiczny program agencji Prym Art pt. „Piraci z Karaibów”, który zabierze uczestników do świata piratów, pełnego emocjonujących przygód, zabaw i wyzwań.

Następnym punktem programu będzie koncert laureatów tegorocznej edycji przeglądu wokalnego Dębica Open Festival.

O godz.18.00 na scenie pojawi się Kapela Hanki Wójciak, krakowski zespół grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej. W twórczości muzyków można odnaleźć zarówno echa muzyki orientalnej i celtyckiej, jak i polskie motywy ludowe.

Mateusz Mijal, kolejny artysta, który wystąpi tego wieczoru, jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Dębickiej publiczności dał się poznać w 2010 roku, gdy z zespołem Chłopacy wystąpił jako jedna z gwiazd święta miasta.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Dębicy będzie koncert zespołu Kombii, niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Kombii to grupa założona w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi - Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Koncerty grupy są zawsze wielkim widowiskiem i muzyczną ucztą. Poza największymi szlagierami, takim jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous” czy „Kochać cię za późno”, usłyszymy dużo nowych hitów Kombii z ostatnich albumów.PROGRAM DNI DĘBICY 201826 maja /sobota/

16.00 Miasto – Dzieciom: Zuza i Bimbek Show – Studio Fama

17.15 Prezentacja Szkoły Muzyki Rozrywkowej

18.10 Oficjalne otwarcie Dni Dębicy i wręczenie wyróżnień - Żagli Kultury

18.15 Skarby polskiej kultury: ZPiT Igloopolanie, ZPiT Mali Igloopolanie

19.45 Kapela Pieczarki

21.30 Michał Szpak z zespołem27 maja /niedziela/

10.30 Msza Święta w kościele pw. Św. Jadwigi

11.30 Jubileuszowy Korowód: władze miasta, Miejska Orkiestra Dęta,  reprezentacje szkół podstawowych

12.00-14.00 koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, prezentacje artystyczne szkół podstawowych

14.00-16.00 próby zespołów

16.00 Miasto – Dzieciom: Piraci z Karaibów - Prym Art

17.00 Koncert laureatów Dębica Open Festival

18.00 Kapela Hanki Wójciak

19.30 Mateusz Mijal z zespołem

21.30 Kombii

 


 

KAPELA PIECZARKI

 


Zespół „Kapela” a obecnie „Pieczarki ” to zespół folk rockowy założony w 1992 roku w Węgierskiej Górce. Podstawowym atutem zespołu jest skoczne, bardzo rytmiczne granie. Dużą popularność przyniósł Kapeli występ na Przystanku Woodstock, gdzie okrzyknięto ich sensacją festiwalu.  Dzięki przebojowej muzyce jaką tworzą, zespół zyskał wielu fanów i stał się prekursorem tego rodzaju grania oraz jedną z najpopularniejszych formacji folk rockowych w kraju.

Skład zespołu:

Paweł Pieczarka - gitara elektryczna, wokal

Wojciech Piela - klawisz

Grzegorz Sulikowski - perkusja

Bartosz Dworak - skrzypce

Mateusz Pliniewicz - skrzypce

Piotr Tomala - akordeon

Jędrzej Łaciak - gitara basowa

 

 


 

MICHAŁ SZPAK

 

 

Wyjątkowy, niezwykle utalentowany i charyzmatyczny artysta, mający na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jego koncerty to znakomita muzyka, perfekcyjny wokal na żywo, magia, energia i emocje. Oprócz uwielbianych przez publiczność przebojów, takich jak „Color Of Your Life” – utworu, którym zachwycił Europę podczas konkursu Piosenki Eurowizji,  a jej nagranie przekroczyło już ponad 70 milionów odsłon w Internecie, „Jesteś Bohaterem”, czy „Byle Być Sobą”, usłyszymy także rockowe szlagiery i nowe kompozycje artysty.

 


 

KAPELA HANKI WÓJCIAK

 

 

Zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. Można w niej odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości.

Skład zespołu:

Hanka Wójciak - śpiew, słowa, muzyka, harmoszka, aranże

muzyka, aranże:

Tomasz Czaderski - perkusjonalia

Jacek Długosz - gitara

Mateusz Frankiewicz - kontrabas

Tomasz Pawlak - skrzypce

Andrzej Zagajewski - mandola

 


 

MATEUSZ MIJAL

 

 

Mateusz Mijal jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Jego rodzinne miasto to Jasło. Współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Na początku 2008 roku założył zespół Chłopacy, z którym zawitał m.in. do Dębicy. Cztery lata później również mogliśmy zobaczyć go na dębickiej scenie, gdzie wystąpił solo. Podczas tegorocznych Dni Dębicy Mateusz wystąpi w towarzystwie muzyków.

 


 

KOMBII

 

 

Zespół KOMBII powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Od tego czasu grupa nagrał kilka nowych albumów i nieustannie koncertuje. Ich koncerty są zawsze wielkim widowiskiem i muzyczną ucztą, pełną największych ponadczasowych hitów, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous” czy „Kochać cię za późno”.

Skład zespołu:

Grzegorz Skawiński – gitara, śpiew

Waldemar Tkaczyk – gitara basowa

Adam Tkaczyk – perkusja

Wojciech Horny – instrumenty klawiszowe

 


 

REGULAMIN DLA WYSTAWCÓW

Miejsce Rynek
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech