Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Katarzyna Groniec
Niedziela, 22. Wrzesień 2019, 19:00
Odsłon : 194

 

Katarzyna Groniec swoją przygodę z muzyką i aktorstwem rozpoczęła od wygrania głównej nagrody na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu w 1988 roku. Jako aktorka debiutowała w 1991 r. w musicalu „Metro”. Kolejnym osiągnięciem artystki było zdobycie Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy podczas Festiwalu Piosenki Aktorskiej w 1997 roku. W 2008 roku do swoich osiągnięć dopisała Dyplom Mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

„Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) - bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno-lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe...

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali: Marcin Macuk, Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec. Opiekę artystyczną projektu objął Cezary Studniak - dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

22 września 2019 | 19:00
Dom Kultury „Śnieżka”

Bilety: 70 zł, 50 zł-ulg. do nabycia w DK „Mors” oraz na: www.kupbilecik.pl.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech