18 czerwca zapraszamy do Kina Kosmos na retransmisję opery „Cyganeria” Giacomo Pucciniego, w reżyserii Franca Zeffirelliego, wystawionej na scenie Metropolitan Opera.

Giacomo Puccini
CYGANERIA
La Bohème

Sceny liryczne w czterech obrazach (aktach) (1896)
Libretto: Giuseppe Giacosa i Luigi Illica na podstawie powieści Henriego Murgera
pod tytułem „Sceny z życia cyganerii”

Realizatorzy:
reżyseria i scenografia: Franco Zeffirelli
kostiumy: Peter J. Hall
światło: Gil Wechsler

Obsada:
Kristine Opolais jako hafciarka Mimi
Susanna Phillips jako Musetta
Vittorio Grigolo jako poeta Rodolfo
Massimo Cavalletti jako malarz Marcello
Patrick Carfizzi jako muzyk Schaunard
Oren Gradus jako filozof Colline
Donald Maxwell jako gospodarz domu Benoît i jako radca stanu Alcindoro

Uboga hafciarka poznaje równie niemajętnego poetę i… wybucha płomienne uczucie. Miłość ta jednak musi strawić i unieszczęśliwić bohaterów, bo hafciarka dodatkowo chora jest na suchoty. Romantyczna historia, odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre’u i okolic, stała się pod piórem Giacoma Pucciniego najprawdziwszym wyciskaczem łez. Beztroska zabawa przymierających czasem głodem przyjaciół z poddasza: poety, malarza, muzyka i filozofa, przeplata się z tragicznymi momentami, gdy mowa o śmierci, upodleniu i beznadziei towarzyszącym ubogim ludziom niemal na każdym kroku. W głównych rolach pary zakochanych Mimì i Rodolfa wystąpili Kristine Opolais (w sławnym nagłym zastępstwie za chorą koleżankę) i Vittorio Grigolo.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 20 minut (w tym 1 przerwa).

18 czerwca 2020 | 18:00 | Kino Kosmos
bilety: normalne 30 zł, ulgowe 20 zł
KUP BILET

Przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych:

1. Wprowadza się zakaz przebywania w obiekcie osób z niepokojącymi objawami choroby zakaźnej, po kontakcie z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub poddaną kwarantannie.

2. Przed wejściem do budynku DKiK „Kosmos” należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.

3. Każda osoba przebywająca w budynku jest zobowiązana do zachowania 2-metrowego dystansu odległości.

4. Wszystkie osoby obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust (również w trakcie seansu filmowego), higiena dróg oddechowych (podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce).

5. W pobliżu sali kinowej zostaną zapewnione kosze przeznaczone wyłącznie na zużyte środki ochrony indywidualnej.

6. Na sali kinowej może przebywać ograniczona ilość osób - maksymalnie połowa miejsc siedzących na sali kinowej, w celu zapewnienia dystansu przestrzennego.
Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:
a) widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia,
b) widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie,
c) osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

7. Podczas seansu obowiązuje zakaz jedzenia i picia.

8. Szatnia pozostaje zamknięta do odwołania.

9. Prosimy o przestrzeganie znajdujących się na terenie budynku instrukcji sanitarnohigienicznych dotyczących mycia rąk,  zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji- także instrukcji dezynfekcji rąk.

10. Osoba o niepokojących objawach, u której stan choroby ujawni się podczas przebywania na terenie budynku, powinna niezwłocznie powiadomić o tym fakcie pracownika DKiK „Kosmos” , odizolować się od wszystkich w pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium oraz natychmiast skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną (tel. 603 708 770), a w przypadku nasilających się objawów zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do najbliższego oddziału zakaźnego (tel. 14 680 83 87).