„Dwie morgi utrapienia” - prawdopodobnie największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru powraca po latach na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. 10 marca br., o godz.17.00 i 20.00 spektakl będzie można zobaczyć na scenie Domu Kultury i Kina „Kosmos”.

„Dwie morgi utrapienia” - prawdopodobnie największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru, do dziś rekordzista Polski jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru (T. Kwadrat, 10 lat na afiszu i ponad 600 zagranych spektakli). Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz. „Dwie morgi..” wracają po latach na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie. Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi, ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i - jak się okaże - przechytrzy wszystkich.

Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz

Występują: Katarzyna Glinka / Magdalena Wójcik (dubl.), Andrzej Grabarczyk / Sylwester Maciejewski (dubl.), Klaudia Halejcio, Tadeusz Chudecki i Mikołaj Roznerski.

 

Bilety w cenie: 55 zł, 65 zł i 77 zł (VIP)
do nabycia w DKiK „Kosmos”
ul. Ignacego Lisa 3
tel. 14 696 91 40, 14 696 91 43

oraz na stronie:
https://www.kupbilecik.pl/