Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystaw: Anatol Martyniuk, Adam Papke - "Nie tylko pejzaż" - malarstwo, Marek Krystek - "Retrospekcja". Wernisaż odbędzie się 10 maja o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 2 czerwca.

Adam Papke
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1993 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i iluzjonistycznym, projektowaniem graficznym oraz wystrojem wnętrze. Specjalizuje się w technice akwareli. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą - Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Włochy. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Anatol Martyniuk
Urodzony w 1960 roku w Krzemieńcu. Po zakończeniu szkoły w Krzemieńcu wyjechał na studia artystyczne do Lwowa, gdzie je ukończył w 1982 roku. Od roku 1989 zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Od wielu lat bierze udział w plenerach międzynarodowych w Polsce, Ukrainie, we Francji, Włoszech. Od 2010 roku jest komisarzem polsko-ukraińskich plenerów w Bieszczadach (Rajskie). W roku 2011 inicjował odrodzenie tradycji Plenerów Krzemienieckich w ramach których odbył się ukraińsko-polski plener malarski i konferencja naukowa we współpracy (w tym pomocy finansowej) z Instytutem IRSA w Krakowie, prowadzonym przez dr. Józefa Grabskiego. Uprawia malarstwo i grafikę.

Marek Krystek
Urodzony w 1951 roku w Dębicy, z wykształcenia architekt (Politechnika Krakowska ukończona w 1983 r., członek Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP), malarz, czasami rysował, częściej (szczególnie w ostatnim okresie życia) pisał. W latach 70 i 80 publikacje w  czasopismach. W roku 1999 wydaje tomik „Próba modlitwy", w 2001 r. „Podwoje", w 2003 r. „Dotyk". Pisał krótkie formy literackie, mikro opowiadania, mikro eseje, wiersze. Prowadził własną pracownię w Sędziszowie Małopolskim. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, w tym wystawy Dębickiego Środowiska Plastycznego. Zmarł w 2017 roku.