Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Galeria Sztuki MOK zaprasza na wystawę: Józef Murzyn - rzeźba. Prace można obejrzeć przez kolejne trzy tygodnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, w sobotę w godzinach 10.00-14.00.

Józef Murzyn

Urodzony w 1960 roku w Wiśniowej, województwo Małopolskie. Absolwent PLSP w Nowym Wiśniczu. Studia Artystyczne na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1982 – 1987. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Borzęckiego. Od 1986 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie. Profesor zwyczajny. W latach 2008–2016 Dziekan Wydziału Rzeźby. W latach 2012-2016 członek Rady Programowej CRP w Orońsku.

Uprawia rzeźbę i malarstwo. Zajmuje się teorią i praktyką kształcenia  artystycznego. Uczestnik sesji i konferencji naukowych dotyczących nauczania sztuki. Autor tekstów o sztuce i kształceniu w zakresie sztuk plastycznych. Prowadzi dyplomującą Pracownię rzeźby na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie.

Jest aktywnym uczestnikiem życia artystycznego regionu i kraju. Legitymuje się udziałem w kilkudziesięciu  prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest autorem  ponad dwudziestu wystaw indywidualnych, w tym wystawy retrospektywnej w Galerii Muzeum Rzeźby Polskiej w Orońsku w 2012 roku, poświęconej jubileuszowi 25-lecia twórczości. Wielokrotnie odznaczany, w tym: Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

fot. Ryszard Kucab