31 sierpnia, po gruntownym remoncie i przebudowie, Dom Kultury "Śnieżka" został ponownie otwarty dla mieszkańców miasta. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula, poseł na sejm RP Jan Warzecha, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, współwłaściciel firmy "Pesam" Jan Mytnik oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy Jan Borek.

Na placu przed budynkiem dawnego "Sokoła" gości witała kapela uliczna "Tonko" z Dynowa i szczudlarze z krakowskiej grupy "Locomotora". Po oficjalnym otwarciu publiczność przeniosła się do wnętrza placówki, gdzie czekali kataryniarze, grupa "Safo" z nastrojowym programem artystycznym i wystawa dębickiego Muzeum Regionalnego, poświęcona historii Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Dużą popularnością cieszyły się Dębicka Oranżada Wyborowa, wyprodukowana przez firmę "Rojan" z Latoszyna, oraz okolicznościowe wydawnictwa Urzędu Miejskiego - kartki pocztowe i stylizowany na lata II RP "Kurier Dębicki", na okładce którego mógł się znaleźć każdy chętny, po uprzednim zrobieniu sobie zdjęcia.

fot. Łukasz Pas