Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

27 i 28 czerwca wypełniony był wieloma słowami, dźwiękami, obrazami, emocjami – różnorodnymi w swojej formie działaniami teatralnymi, a przede wszystkim długo wyczekiwanym spotkaniem z publicznością.

Teatralny weekend rozpoczęliśmy w sobotę premierą monodramu „Puść” w wykonaniu Aleksandry Występek. Było to intymne, osobiste spotkanie dziewczyny przemieniającej się w kobietę, pełne lęków i obaw funkcjonowania w społeczeństwie, dryfujące wokół wielu dylematów i spostrzeżeń odnośnie natury ludzkiej.

Po krótkiej technicznej przerwie na scenie pojawił się Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” w składzie: Zuzanna Borowiec, Aleksandra Jaskot, Zuzanna Misiewicz, Gabriela Pomirowska, Julia Sikora, Alicja Wojnarowska, Milena Wójcik. To siedem siódmoklasistek, które swoją wspólną przygodę teatralną rozpoczęły w Dziecięcym Teatrze „Fantazja”. Teraz współtworząc nową grupę, dotykają trudnych tematów dotyczących młodzieży. W niezwykle wrażliwy sposób przedstawiły problem funkcjonowania hejtu w szkolnym środowisku.

Niedzielne spotkanie z teatrem rozpoczęła monodramem „A” Alicja Wojnarowska. To drugi po „Rzeczy o Wojnie” teatr jednego aktora w wykonaniu trzynastolatki. Tym razem, Ala przedstawiła historię swojej rówieśniczki zmagającej się z trudnym i niezrozumiałym światem dorosłych, z oswajaniem choroby najbliższych i godzeniem się z ich odchodzeniem.

Mini maraton teatralny zakończyło wieczorne wydarzenie performatywne w wykonaniu grupy T.Lab w parku przy DK „Śnieżka”. Kinga Kania, Bartosz Piątek, Patrycja Serafin, Maria Socha, Aleksandra Występek, Natalia Zaręba dzięki różnym środkom artystycznego przekazu stworzyli oniryczny i odrealniony, ale jakże bliski nam świat. Za pomocą elektronicznych brzmień, materiałów video oraz fragmentów poezji współczesnej analizowali obecną sytuację społeczno-kulturalną.

Pięknie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tych produkcji artystycznych oraz mimo wszelakich obostrzeń licznie zgromadzonej publiczności.

Monodram „Puść” – Aleksandra Występek
Scenariusz: Dominika Migoń na podstawie książki Katarzyny Gondek „Horror vacui”
reżyseria: Dominika Migoń
realizacja nagrań: Sergiusz Smolnicki
światło: Krzysztof Czernia
animacja: Natalia Miazga
kostium: Beata Śliwa
konsultacje wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec

Spektakl „Hej TY!” – Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment”
scenariusz: Dominika Migoń na podstawie dramatu Marcina Teodorczyka „BlackPink” oraz książek: „Kasieńka” Sarah Crossan, „Pasztety do boju” Clémentine Beauvais
reżyseria: Dominika Migoń
muzyka: Piotr Madura
komiks: Milena Wójcik
światło: Krzysztof Czernia
kostium: Beata Śliwa, Agnieszka Wodzień
przygotowanie wokalne: Karolina Mróz

Monodram „A” - Alicja Wojnarowska
scenariusz: Dominika Migoń na podstawie książek: „Niezapominajka” - Agnieszki Świętek oraz „Listy do A.” - Anny Sakowicz
reżyseria: Dominika Migoń
muzyka: Piotr Madura
światło: Krzysztof Czernia
kostium: Beata Śliwa

Wydarzenie performatywne „OczyszczeNIE” - Grupa T.Lab
scenariusz: Dominika Migoń na podstawie wierszy: Tadeusza Różewicza, Julii Szychowiak, Krystyny Miłobędzkiej, Jacka Dehnela
muzyka: Piotr Madura (saksofon Bartłomiej Prucnal)
makijaże: Magdalena Migoń-Pietreanu
technika: Krzysztof Czernia, Dawid Pikor

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Dawid Pikor

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech