Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych widzów do parku przy Domu Kultury „Śnieżka” na wakacyjne spektakle teatralne. 25 lipca Teatr Blaszany Bębenek wystawi „Podróże Baltazara Gąbki”, dwa tygodnie później - 8 sierpnia, z przedstawieniem pt. „Mama bohatera”, wystąpi Teatr Gry i Ludzie.

„Podróże Baltazara Gąbki” to historia Smoka Wawelskiego, który na polecenie króla Kraka wyrusza do krainy deszczowców aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce przez co następuje szereg zabawnych i pouczających zdarzeń.

„Mama bohatera” opowiada o relacji dziecka z rodzicem - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów oraz wzbogacony piosenkami.

Spektakle rozpoczną się o godz.11.00. W przypadku niepogody zostaną przeniesione do sali widowiskowej DK „Śnieżka”.

Ilość miejsc ograniczona. Wstęp za darmowymi wejściówkami, które będzie można odebrać w placówce od 20.07.