Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

W dniach 27-30 lipca w Chorzowskim Centrum Kultury miały miejsce przesłuchania konkursowe w ramach IX Festiwalu Małych Form Artystycznych. Pośród propozycji artystycznych kilkunastu uczestników ogólnopolskiego konkursu nasza podopieczna zaprezentowała monodram „A”, który swą premierę miał 28 czerwca br.

31 lipca na płycie Nowego Rynku w Chorzowie odbyła się uroczysta, plenerowa gala, podczas której Alicja odebrała nagrodę – I miejsce w kategorii: monodram wiek 10-15 lat.

Młodych artystów oceniało jury w składzie:

Alona Szostak – aktorka i piosenkarka, absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Pracowała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Polskim w Poznaniu.

Danuta Schlette – instruktor teatralny, logopeda, animator kultury. Była aktorką Teatru Forum Michała Staśkiewicza, związana również z bytomską Grupą Teatralną „Votum”. Od 1992 roku wraz z Dorotą Pomykałą prowadzi Szkołę Aktorską „Art Play”.

Adam Radosz – instruktor teatralny. Założyciel teatrów akademickich i młodzieżowych od 1976 r. Jest konsultantem i autorem programów edukacyjnych i dla młodzieży i instruktorów.

Agata Śliwa – aktorka, konferansjerka, kierownik produkcji filmowej, instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy. Współpracuje z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Serdecznie gratulujemy kolejnych artystycznych osiągnięć.