Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Największe przeboje bardów XX wieku usłyszeć będzie można podczas akustycznego koncertu duetu Yanistan, tworzonego przez Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenko. W programie znajdą się utwory Włodzimierza Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, Leonarda Cohena, Toma Waitsa oraz kompozycje własne.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, t.j. akordeon, buzuki, mandolina i oczywiście gitary, zmienianie przez wykonawców podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, które eliminuje monotonność występu, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty.

Janusz Kasprowicz - muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2011 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” i wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni” oraz dyrektor artystyczny koncertów m.in. „Nocy Bardów” podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko - muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa), aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych. Poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku i innych.

10 października 2020 | 17:00
Dom Kultury Śnieżka

Bilety: 25 zł, 15 zł - ulg.