27 i 28 lutego br . w Dębicy odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku obchodzona jest piąta rocznica ustanowienia tego święta, które przypada na 1 marca - w rocznicę śmierci siedmiu przywódców Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Program obchodów w Dębicy:

Inauguracja obchodów - 27 lutego 2016
godz. 18:00, Dom Kultury „Śnieżka” w Dębicy
„Oskarżeni o wierność” - koncert Andrzeja Kołakowskiego

Uroczystości patriotyczno-religijne - 28 lutego 2016
godz. 10:00 Rynek w Dębicy
Rozpoczęcie uroczystości z udziałem 16. Batalionu Saperów z Niska
godz. 10:30 Kościół pw. św. Jadwigi w Dębicy
Msza święta w intencji bohaterów Polski Podziemnej
godz. 12:00 Cmentarz Wojskowy w Dębicy
Ceremoniał patriotyczny: modlitwa, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów.

Imprezy towarzyszące:
29 lutego, godz. 10.00 - Dom Kultury w Pilźnie - występ Grupy Safo MOK w Dębicy, projekcja filmu „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”
1 marca, godz. 10.00 - Zespół Szkół w Zwierniku – projekcja filmu „Pilecki”, spotkanie z twórcami filmu i współautorem książki Bogdanem Wasztylem
2 marca, godz. 10.00 – Katolickie Centrum Edukacji KANA – konkurs krasomówczy „Wilczymi śladami” (szkoły ponadgimnazjalne)
4 marca, godz. 10.00 – I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy – podsumowanie projektu „Kamienie Pamięci”, spotkania dla młodzieży
7-11 marca – Szkoły powiatu dębickiego – projekcja filmu Sławomira Górskiego „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”
18 marca, godz. 10.00 – Dom Kultury „Śnieżka” – podsumowanie konkursu „Wilczymi śladami”, występ Grupy Safo, wykład Kajetana Rajskiego