Na kameralny koncert dedykowany Kobietom zapraszamy 12 marca do Domu Kultury „Śnieżka”. Wystąpią mistrzowie nastroju: śpiewak operowy Jan Michalak, w towarzystwie znakomitych muzyków - Nazara Pylatyuka na skrzypcach i Petro Dovhana na fortepianie. Koncert rozpocznie się o godz.18.00, bilety w cenie 20 i 10 zł.

W programie: miniatury muzyczne na skrzypce i fortepian (Paganini, Wieniawski, Skoryk) oraz stare romanse rosyjskie: na głos z towarzyszeniem fortepianu i skrzypiec (Wertyński, Maksymkin, Szeremietiew), z polskimi tekstami Ewy Korczyńskiej.

To nastrojowy koncert, a może bardziej spektakl muzyczny. Piękna melodyka starych romansów rosyjskich przeplatana mistrzowskimi miniaturami skrzypcowymi. Wszystko w klimacie salonów muzycznych dawnej Rosji, siły tych miejsc przepełnionych namiętnościami i wielkimi miłościami. To żal i tęsknoty do utraconych chwil i spotkań z kochanymi osobami wypowiedziane pieśnią.

Uznani artyści i ich poziom wykonawczy z pewnością będą dopełnieniem kunsztu kompozytorskiego oraz literackiego zaproponowanych utworów.

Jan Michalak - śpiewak operowy - bas-baryton. Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I st. w Krośnie w klasie skrzypiec, następnie kontynuował w PSM II st. w Tarnowie w klasie - śpiewu solowego. Przez kolejne lata kształci swój głos pod opieką prof. Adama Szybowskiego w AM w Krakowie i prof. Evy Blahovej w AM w Bratysławie.
Wyróżniany na konkursach wokalnych w Kudowie Zdroju, Krynicy, Bratysławie, Monachium.
Koncertuje na wielu polskich scenach muzycznych, ale także w Niemczech, Francji, Włoszech.
Szeroki repertuar, piękna barwa głosu i nienaganna technika wokalna sprawiają, że Jan Michalak zapraszany jest jako solista do udziału w wielu recitalach wokalnych, spektaklach operowych i operetkowych, a także do wykonań dzieł oratoryjnych z orkiestrami i chórami pod batutą uznanych dyrygentów.
Jan Michalak jest także animatorem kultury, twórcą i reżyserem wielu widowisk muzyczno –teatralnych; od 18 lat Dyrektor Artystyczny Festiwalu - Dni Sztuki.

Nazar Pylatyuk - wirtuoz skrzypiec. Doktor sztuki. Ukończył z wyróżnieniem AM we Lwowie. Obecnie pracuje na tej uczelni jako prof. klasy skrzypiec. Prowadzi także zajęcia w klasie mistrzowskiej skrzypiec w AM w Kijowie. Wyróżniany za swój mistrzowski kunszt gry na skrzypcach na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie (m.in. Kijów, Moskwa, Paryż,Berlin).
Mimo młodego wieku (29 lat) posiada już tytuł „Zasłużonego artysty Ukrainy” - nadanego przez Prezydenta tego kraju.
Koncertuje na największych scenach filharmonicznych na świecie z wieloma uznanymi orkiestrami, pod batutą znakomitych dyrygentów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Stany Zjednoczone). Zapraszany jest do pra-wykonań wielu utworów muzycznych współczesnych kompozytorów.
W swoim dorobku posiada wiele nagrań z muzyką skrzypcową i wiele rejestracji telewizyjnych z koncertów z orkiestrami symfonicznymi

Petro Dovhan - koncertujący pianista. Ukończył AM we Lwowie w klasie fortepianu. Obecnie już jako profesor tej uczelni kształci przyszłych pianistów - w klasie fortepianu. Obok pracy pedagogicznej wiele koncertuje jako solista i z zespołami kameralnymi na scenach filharmonicznych Ukrainy i Europy.
Petro Dovhan to także znakomity akompaniator. Koncertuje z wieloma uznanymi śpiewakami operowymi i instrumentalistami na świecie. Posiada wiele nagrań telewizyjnych z koncertów oraz nagrań CD z muzyką fortepianową.

 

Sponsorzy:
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Dębicy, Wodociągi Dębickie.