8 kwietnia zapraszamy do Domu Kultury „Śnieżka” na koncert jazzowo rapowej grupy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, której płyta „Będzie Dobrze” zbiera świetne opinie wśród słuchaczy i dziennikarzy.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce (Eskaubei) i muzykę świetnego trębacza (Tomek Nowak) znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału. Eskaubei i Tomek Nowak Quartet są zwycięzcami plebiscytu miesięcznika JazzPRESS na najlepszego polskiego wykonawcę jazzowego oraz najlepszy polski album jazzowy 2015 roku.
Zespół dał się poznać od bardzo dobrej strony podczas zeszłorocznego festiwalu Good Fest, a teraz powraca do Dębicy również z nowym materiałem, który ukaże się na drugiej płycie zespołu jesienią br.

Skład zespołu:

Tomek Nowak - trąbka
Filip Mozul - bębny
Kuba Płużek – piano
Alan Wykpisz - kontrabas
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz - rap

 8 kwietnia 2016 r.
Dom Kultury Śnieżka
start: 20:00
bilety: 25 zł, ulgowe - 15 zł