Przedstawiamy program eliminacji powiatowych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 22 marca br. w Domu Kultury "Śnieżka".

Rozpoczęcie – 10.00

TURNIEJ RECYTATORSKI

KATEGORIA - SZKOŁY ŚREDNIE

ALEKSANDRA GODYCKA – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Ludwik Jerzy Kern – ŚMIERĆ W KRĘGU RODZINY
Fiodor Dostojewski tł. Zbigniew Pogórzec – ŁAGODNA – fr.

NATALIA OCHAB – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
May Swenson – POD DZIECIĘCYM KOCYKIEM
Colleen Hoover – PUŁAPKA UCZUĆ

JULIA DZIEDZIC – III Liceum Ogólnokształcące – ZS Nr 2 – Dębica
Olga Tokarczuk – KSIĘGI JAKUBOWE – fr.
Barbara Paluchowa – BABCIA ANNA ODCHODZI

EWELINA STOJAK  – I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Halina Poświatowska – TERAZ CZEKAM
Wisława Szymborska - SŁÓWKA

JAKUB SKUPIEŃ - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Marian Hemar – BALLADA O STARSZYM STRZELCU
Cyprian Kamil Norwid – DO MICHALINY Z DZIEKOŃSKICH ZALESKIEJ

JUSTYNA KUBICKA – II Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Józef Kurytak – EPOKA OŁOWIU
Dorota Terakowska – SAMOTNOŚĆ BOGÓW

NATALIA ŚWISTARA –  I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Kazimiera Iłłakowiczówna- WILK FROMNICZNY
Eric Emmanuel Schmitt – OSKAR I PANI RÓŻA

SYLWIA STELMACH  - III Liceum Ogólnokształcące – ZS Nr 2 – Dębica
Mirosław Brozio – WYJĄTKOWO CIEPŁY LISTOPAD
Mark Twain – PAMIĘTNIKI ADAMA I EWY – fr.

PATRYK MACHAJ  –  I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Witold Gombrowicz – PIERWSZORZĘDNY PISARZ DRUGORZĘDNY
Wisława Szymborska - NIECZYTANIE

 

KATEGORIA - DOROŚLI

BARTOSZ PIECHOTA – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Sławomir Mrożek – ŻYCIE DUCHOWE, UMYSŁOWE I ARTYSTYCZNE – fr.
Marian Hemar– MOJE WIELKIE ODKRYCIE

 

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

ALEKSANDRA MOMOLA - I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
Andrzej Lenartowski – WIELKI PIĄTEK CZYLI KOBIETA DEMON

JULIA BUKAŁA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Swietłana Wasilenko – GŁUPTASKA

 

TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

AGNIESZKA GÓRSKA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Monodram - PRZYCHODŹCY
Na podstawie - Elfride Jelinek – PODOPIECZNI, Annick Kayitesi – JESZCZE ŻYJEMY , Yasmina Khadra – ZAMACH
Scenariusz i reżyseria – DOMINIKA MIGOŃ
Muzyka – Sergiusz Smolnicki z wykorzystaniem utworu Marianne Pousseur BODYPAINTING

 

TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

ILONA BABICZ - I Liceum Ogólnokształcące – Dębica
BIAŁY LATAWIEC – tekst:  Ewa Lipska , muzyka:  Wawele
NIE ŻAŁUJĘ – tekst: Agnieszka Osiecka, muzyka :Edyta Geppert
Halina Poświatowska – JESTEM Z UPŁYWAJĄCEJ WODY

ALEKSANDRA OŻÓG - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
NIE JESTEŚ SAMA – tekst: Agnieszka Osiecka , muzyka, aranżacja: Piotr Madura
LITERATURA – tekst i muzyka : Marian Hemar, aranżacja: Piotr Madura
Jerzy Jurandot – TRAKTORZYSTKA

 

JURY:
BEATA ZAREMBIANKA
MARIOLA ŁABNO – FLAUMENHAFT
JAROSŁAW BABULA

 

FUNDATOR NAGRÓD:
STAROSTWO POWIATOWE W DĘBICY

ORGANIZATOR I FUNDATOR NAGRÓD:
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W DĘBICY