Wspomnienia Powstańców Warszawskich, odczucia młodych ludzi, którzy przeżywają piekło, wojenne historie o młodości, miłości, śmierci i nadziei.  Występ przepełniony emocjami, muzyką i wrażliwością młodych ludzi.

Spektakl ten 18 marca zagrano dwa razy. W godzinach przedpołudniowych był on dopełnieniem wykładu Kajetana Rajskiego zatytułowanego „Żołnierze Wyklęci wzorem wychowawczym dla współczesnej młodzieży” oraz  podsumowania II edycji konkursu „Wilczymi Śladami”.

Ten sam spektakl zaprezentowano w DK Śnieżka wieczorem, wtedy towarzyszyło  mu wystąpienie Macieja Małozięcia na temat bohaterów czasu wojny. Spotkanie to zakończyło dębickie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obchody które zawierały podczas swojego trwania: koncert Andrzeja Kołakowskiego, spotkania z młodzieżą, wykłady, konferencje, projekcje filmów, jak i występ Grupy Safo, zarówno na inauguracji obchodów w Pilźnie 29 lutego, jak i na zakończenie w DK Śnieżka.

Sztuka została przygotowana przez Grupę Safo która składa się między innymi z uczniów: MG 1, MG3, MG4, I LO, II LO, ZSE. Autorem scenariusza i reżyserii jest Dominika Migoń, aranżerem muzyki Piotr Madura, o przygotowanie wokalne zadbała Agnieszka Augustynowicz. Realizacja światła i dźwięku Krzysztof Czernia. Stroje i rekwizyty zapewniła Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa z Mielca, a także rodzina Państwa Szalwów z Brzeźnicy.

fot. Dawid Pikor

galeria zdjęć