Mariusz Szewczyk, Burmistrz Miasta Dębicy, Ks. Jan Krupa, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zapraszają na Uroczysty Koncert Oratoryjny, pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa dr. Andrzeja Jeża, w 12. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.


Wykonawcy:

Karin Wiktor-Kałucka

sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 1993 r. solistka Opery Krakowskiej, gdzie występowała m.in. jako Papagena i Pamina w Czarodziejskim flecie, Siebel w Fauście, Małgosia w Jasiu i Małgosi, Eurydyka w Orfeuszu i Eurydyce, Kate Pinkerton w Madama Butterfly, Safi w Baronie cygańskim, Micaela w Carmen, Lady Constantia w Małym Lordzie, Hrabina Almaviva w Weselu Figara. Posiada także bogaty repertuar operetkowy.

 

Agnieszka Monasterska

alt

Ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Barbary Walczyńskiej. Brała udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą, wykonując partie oratoryjne (Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień, Dni Muzyki Organowej, Oregon Bach Festival, Europäisches Musikfest Stuttgart, Seoul International Music Festival, Muzyka w Starym Krakowie). Dokonała szeregu nagrań archiwalnych z Orkiestrą i Chórem Polskiego Radia i TV w Krakowie. Od wielu lat jest członkiem zespołu Capella Cracoviensis. Jest równocześnie pedagogiem śpiewu w Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Marcin Kotarba

tenor

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie (specjalność: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i muzycznych). Ważniejsze doświadczenia artystyczne: Europejski Festiwal im. J. Kiepury (Krynica-Zdrój), Le Nozze di Figaro, Rewia przebojów z Ireną Santor, Giulio Cesare In Egitto, Die Schӧpfung, Mesjasz.

 

Marcin Wolak

bas

Abslowent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Heleny Szubert-Słysz. W Krakowskiej Akademii Muzycznej ukończył także dodatkowo klasę organów. Od roku 1990  jest cenionym śpiewakiem kameralistą w Zespole Madrygalistów Capella Cracoviensis założonym i kierowanym przez dyrektora Stanisława Gałońskiego. Od października 1997 pracuje jako wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II

Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się!” powstał w 2012 roku z inicjatywy ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Kustosza Sanktuarium ks. Prałata Jana Kabzińskiego. Do współpracy w tworzeniu i prowadzeniu chóru został poproszony Marek Kluza, dyrygent i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Chór śpiewa muzykę sakralną  a cappella. Współpracuje również z Krakowską Młodą Filharmonią Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie.

 

Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii

Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii powstał w 1990 r. przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie z inicjatywy dyrektor Krystyny Rozciszewskiej oraz Rafała Marchewczyka dyrygenta i kierownika artystycznego zespołu. Chór śpiewa muzykę klasyczną od renesansu poprzez barok do współczesnej, zarówno muzykę polską, jak również kompozycje z Europy zachodniej czy obu Ameryk. W repertuarze tego zespołu jest też muzyka rozrywkowa, od utworów z Kabaretu Starszych Panów, Jana Pietrzaka, czy Piwnicy pod Baranami, poprzez „evergreeny” The Beatles czy Leonarda Bersteina, aż po standardy muzyki gospel i jazzu i to wszystko wykonywane a'cappella.

 

Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”

Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”, zrzeszający studentów, absolwentów i pracowników krakowskich uczelni, istnieje od 1990 r. Od lutego 2001 kieruje nim Marta Stós, przy współpracy Anny Korczakowskiej. Szeroki repertuar chóru obejmuje kompozycje od średniowiecza po współczesność. Są w nim utwory religijne i świeckie różnych krajów. Jest polska muzyka ludowa, kolędy, pieśni patriotyczne. Nie brak utworów muzyki cerkiewnej i gospel.

 

Chór Salt Singers

Bocheński Chór Kameralny „Salt Singers” - chór powstał w 2004 roku i tworzą go pasjonaci muzyki, zarówno amatorzy, jak i absolwenci szkół muzycznych. W swoim dorobku artystycznym ma występy z Eksperymentalną Sceną Operową w Krakowie, udział w Koncertach Papieskich organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Bochni oraz w projekcie muzycznym Zbigniewa Wodeckiego „Amabilis”, gdzie wystąpił m.in. z H. Banaszak, E. Urygą, B. Rybotycką, J. Wójcickim, J. Radkiem i Krakowską Młodą Filharmonią. Nagrody: Złota Struna na VIII Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach /2006/, I miejsce na VIII Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej, Kolęd i Pastorałek /2009/, Dyrygentem chóru jest Maciej Kozłowski – absolwent Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Orkiestra Symfoniczna Krakowska Młoda Filharmonia

Orkiestra Symfoniczna Krakowska Młoda Filharmonia powstała przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza. Jej członkowie realizują eksperymentalny program pracy w orkiestrze, którego celem jest przygotowanie ich do pracy w orkiestrach profesjonalnych bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej. Pierwszym dyrygentem orkiestry był Rafał Jacek Delekta, później zespół prowadziła Ewa Mizerska-Golonek. Od 2000 roku orkiestra pracuje pod dyrekcją Tomasza Chmiela – dyrygenta, kompozytora, aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny i obejmuje utwory różnych epok, od baroku do
muzyki współczesnej.

 

Tomasz Chmiel

dyrygent

Dyrygent, pianista, aranżer. Urodził się w 1970 roku w Rzeszowie. W latach 1989 – 96 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka. Współpracuje z Operą Krakowską, Teatrem Muzycznym w Lublinie i Operą Kameralną w Krakowie. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii. W 2002 roku uzyskał I stopień kwalifikacji w zakresie dyrygentury. Prowadził liczne koncerty w kraju – m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Szczecińskiej, Białostockiej, Rzeszowskiej, Łódzkiej a także z Toruńską Orkiestrą Kameralną – oraz poza jego granicami, odbywając tournée zagraniczne, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej (Szwecja, Korea Południowa), Krakowską Młodą Filharmonią (Holandia, Francja, Belgia, Niemcy).

 

Program:

- Wolfgang Amadeus Mozart „Requiem d-moll”

- „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla,

- polskie pieśni religijne: „Bogurodzica”, „Rota”, „Boże Coś Polskę”

 

Kościół pw. Ducha Świętego w Dębicy,  8 kwietnia (sobota) 2017 r., godz. 19.00.

Wstęp wolny.

 

Organizatorzy koncertu: Miasto Dębica, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze w Dębicy.

Producent koncertu: Agencja KBMart Kraków

Organizatorzy dziękują  za pomoc w organizacji koncertu firmie Prografix Sp. z o.o. w Dębicy.