W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się doroczny XIV Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik”. W przeglądzie wzięło udział 19 zespołów ludowych w dwóch kategoriach wiekowych z 4 województw Polski południowo-wschodniej: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Dębicę w tym przeglądzie reprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”: „Mali Igloopolanie” oraz „Igloopolanie” grupa młodzieżowa z Miejskiego Ośrodka Kultury.

„Mali Igloopolanie” wystąpili w I kategorii wiekowej z tańcami kaszubskimi, młodzież „Igloopolan” w II kategorii wiekowej z suitą sądecką. Oba zespoły zrobiły na jurorach konkursu dobre wrażenie, choć II nagrodę otrzymała ekipa młodzieżowa. W zgodnej opinii obserwatorów przeglądu na wyróżnienie zasługiwali również „Mali Igloopolanie”. Startowali jednak w wyjątkowo silnie obsadzonej kategorii wiekowej, wśród 12 zespołów.

To już kolejny sukces grup w tym roku. Młodzież oraz dzieci zawsze godnie reprezentują Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Wyróżniają się nie tylko umiejętnościami tanecznymi ale i wysoką kulturą osobistą. Pomimo młodego wieku dzieci i młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” cechuje dojrzałość artystyczna. Zawsze bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, próbach, konkursach i przeglądach. Warte podkreślenia jest także to, że z ogromną dumą propagują polską kulturę ludową, stając się również ambasadorami Dębicy.

Ogromną zasługę w sukcesie „Igloopolan” mają opiekunowie artystyczni grupy. Choreografowie - małżeństwo : Kinga i Kacper Jurkowie, akompaniatorzy: Zenon Piękoś i Stanisław Wiktor. Przygotowaniem pięknych kostiumów zajmuje się Krystyna Wiktor. Kierownikiem zespołu jest Zdzisław Worek.