Kinga Kania – reprezentantka MOK w Dębicy oraz tegoroczna stypendystka Burmistrza Miasta, otrzymała aż dwie nagrody podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych „Galimatias” w Teresinie.

6 i 7 października w Teresińskim Ośrodku Kultury miał miejsce XVI maraton teatralny - Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornym „Galimatias”. Po wstępnych eliminacjach, które odbyły się za pomocą nagrań spektakli, do Teresina zostało zaproszonych piętnastu twórców niezależnych grup teatralnych z całej Polski. Zmaganiom aktorów zarówno zawodowych, jak i amatorów, przyglądało się jury, w składzie: reżyserka i założycielka Teatru Młyn Natalia Fijewska-Zdanowska, aktor i twórca Teatru Porywacze Ciał Maciej Adamczyk, performerka i choreografka Katarzyna Stefanowicz oraz instruktor teatralny Jacek Stachowicz.

Występujące zespoły były zróżnicowane zarówno wiekowo i stylowo. Można było obejrzeć propozycje autorskie, jak i te oparte na dziełach literackich, monodramy, a także spektakle wieloobsadowe.

Zagrany przez Kingę Kanie, członkinię grupy T.Lab, monodram pt.  „To ja, Kasia” w reżyserii Dominiki Migoń, otrzymał nagrodę za piękną symbiozę reżysersko-aktorską. Poza tym Kinga otrzymała również nagrodę aktorską przyznaną przez jurora Macieja Adamczyka.