Pięć dni z teatrem

Data publikacji: 27.03.2024 r.

Cykl imprez artystycznych przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przez Miejski Ośrodek Kultury trwał w tym roku aż pięć dni.

Święto teatru w naszym mieście zainaugurowaliśmy w czwartek 21 marca barwnym korowodem, którym dzieci ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Kultury przeszli ulicami miasta na dębicki rynek.

Piątek należał do najmłodszych. Dom Kultury Śnieżka wypełniony został po brzegi! Dziecięcy Teatr "Mini Fantazja" przygotował dla nas "Lekcję teatralną", natomiast Dziecięcy Teatr "Fantazja' ukazał współczesną i alternatywną wersję historii Kopciuszka.

W sobotę swoją premierę miała grupa T.Lab. W spektaklu "namacalNIE" poruszone zostały tematy cielesności, tego jak postrzegamy swoje ciało i co się na to składa. Jak nasz obraz kształtują inni ludzie, kultura, system edukacji, czy media. O obawach, pragnieniach, miłości i wolności. Po spektaklu w Sali Klubowej im. Urszuli Rojek odbył się wernisaż Anny Pracało zatytułowany "sensualnie".

W niedzielę scena należała do monodramistek. W wykonaniu Julii Sikory zobaczyliśmy "Zapomnianą melodię", spektakl stworzony na podstawie wierszy i wspomnień Stanisławy Wiatr-Partyki – Sybiraczki, nauczycielki, poetki, która po powrocie z "nieludzkiej ziemi" zamieszkała w Tarnowie. Kolejną propozycją był spektakl Wiktorii Skowron pt. "Zaświat", stworzony na bazie wierszy Marii Konopnickiej oraz fragmentów prozy Elizy Orzeszkowej.

W poniedziałek 25 marca na zakończenie obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru obejrzeliśmy spektakle grup młodzieżowych. "Wyindywidualizowani" w swoich teatralnych poszukiwaniach w spektaklu "Ze snu" wyszli od tajemniczego świata "Romantyczności" Adama Mickiewicza, który stał się polem do interpretacji postrzegania straty. Młodzieżowy Teatr Małych Form "ferment" przedstawił spektakl "bez reszty", który traktował o pieniądzach, materialnych wartościach, chęci nieustającego wzbogacania się i wiecznym oszczędzaniu.

Zobacz galerie zdjęć:
Międzynarodowy Dzień Teatru 21.03.24